آنچه در این مقاله میخوانید
  استفاده بهینه از فضاهای پرت خانه

  استفاده بهینه از فضاهای پرت خانه

  فضاهای پرت در هر خانه ای وجود دارد که توجهی به آن نمی شود ولی ما با استفاده از ابزار و وسایلی که دردست داریم باید از آن ها بهترین استفاده ممکن را ببریم. فرورفتگی‌هایی در کنج‌ها یا در برخی فضاها مثل ورودی و راهروها، فضاهای زیر راه‌ پله در خانه‌های ویلایی نیز از این دست هستند. با کمی تدبیر و تفکر می‌توانیم به بهترین روش از این فضاها استفاده کنیم. فرورفتگی ها و قناسی های معماری منزل خود را می توانید به راحتی به یک حسن کاربردی تبدیل کنید. به عنوان مثال اگر خانه شما دو طبقه است؛ می توانید از زیر پله خود به شکلی بهینه استفاده کنید. اما علاوه بر نقص طراحی مواردی دیگر نیز وجود دارد که با رعایت کردن آنها می توانیم از ایجاد فضای پرت جلوگیری کنیم

  اولین قدم این است که در خانه‌تان باید از هر سانتی‌متر مربع استفاده بهینه کنید؛ بنابراین باید به دنبال گوشه‌ ها بگردید. گوشه‌ ها می‌توانند به‌طور هوشمندانه‌ای اشغال شوند و مورداستفاده قرار گیرد. فضاهای بلا استفاده را تخمین بزنید و مطمئن شوید بهترین استفاده را از آنها خواهید کرد.

  موارد پیشنهادی چیدمان بهینه

  اتاق نشیمن

  فرش و قالیجه

  یکی از موردی که میتوان به آن اشاره کنیم استفاده از فرش های کوچک است؛ با استفاده از فرش های کوچک می توانید فضای خانه شما را تقسیم بندی کنید و برای قسمت های مختلف خانه حریمی مشخص تعیین کند؛ در واقع استفاده از فرش و قالیچه های کوچک به شما فضای بیشتری برای چیدمان خواهد داد.

  مبلمان ال

  استفاده از مبلمان ال نیز از دیگر روش های بهینه در طراحی دکوراسیون است. مبل های ال علاوه بر شیک بودن طراحی بسیار هوشمندانه ای دارند و برای خانه های کوچک در اولویت هستند و برای چیدمان آنها می توانید از کنج های خانه خود استفاده کنید. این موضوع یعنی بهترین استفاده از فضای نشیمن.

  آویز دیواری

  تقریبا هر آنچه که برای قرار دادن روی میز طراحی می شود نسخه دیواری آن نیز در بازار موجود است؛این نکته به خصوص برای افرادی که در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند می تواند بسیار کاربردی باشد.به عنوان مثال به جای استفاده از آباژورهای گران قیمت رومیزی می توانید از آویزهای دیواری استفاده کنید که علاوه بر اشغال فضای بسیار کم قیمت پایین تری نسبت به آباژورها دارند.

  شلف ها

  از شلف های دیواری استفاده کنید،استفاده از شلف ها یکی از بهینه ترین انتخاب های موجود برای ساماندهی محیط خانه است.فضای پرت را اندازه گیری و بسته به خلاقیت و سلیقه خودتان و میزان وسایلی که میخواهید در طبقات جای دهید،آن را سفارش و فضا را بهینه پر کنید.

  کتابخانه

  برای یک ظاهر بی نهایت زیبا در یک خانه سنتی نیز، یک کتابخانه که ابعاد آن با توجه به ابعاد فضای پرت اندازه گیری شده و در دو طرف شومینه می تواند ساخته شود. یک روش دیگر نصب گروهی از تابلوهای عکس مختلف که نمایش شیک و موقری به اتاق نشیمن تان بدهد، فکر کنید که چه چیزی می تواند بهترین کارکرد را برای اتاق نشیمن تان داشته باشد.

  گالری دیواری

  نصب تابلوهای عکس بر روی دیوار علاوه بر حس و حال خاطره انگیزی که ایجاد می‌کند، یکی از روش‌های قدمت‌دار برای تزئین و شخصی سازی فضای خانه است. از طرفی اگر تابلوها و تصاویر به صورت پراکنده بر روی دیوار نصب شوند، ممکن است خود را به خوبی نشان ندهند و اغتشاش بصری ایجاد کنند. برای همین معمولا عکس‌ها را روی یک دیوار مشخص نصب می‌کنند و یک گالری دیواری می‌سازند. کنج‌های بدون استفاده یکی از بهترین دیوارها برای تبدیل شدن به گالری دیواری هستند.

  میز تی وی

  فضاهای پرت یا فرورفتگی بین دو دیوار همچنین یک فضای عالی برای قرارگیری تلویزیون و رسانه های دیگر است. سیستم صوتی و تلویزیون و دیگر رسانه ها به خوبی می تواند با هم در یک طبقه بندی با پارتیشن بندی چوبی یا ام دی اف ترکیب شود، یا میز ال سی دی در ترکیب با یک سری طبقات در اطراف آن در این فضای پرت جانمایی شود و یک دراور کشو دار نیز برای ذخیره سازی وسایل فراهم کند.

  آیینه قدی

  آینه‌های قدی در گوشه‌های کنار در بسیار کاربردی هستند، چرا که این فرصت را به افراد می‌دهد تا پیش از خروج از منزل برای بار آخر ظاهر و لباسشان را بررسی کنند. در تصویر سمت راست آینه قدی در گوشه کنج دیوار به خوبی مکان‌یابی شده و گلدان کنار آن نیز فضا را دیدنی تر کرده است.

  میز گرامافون

  این گوشه برای دوستداران موسیقی‌های قدیمی عالی است. از عکس‌های قدیمی قاب‌شده می‌توانید روی دیوار استفاده کنید تا فضا نوستالژیک تر شود و میزی برای دستگاه ضبط صوت خود فراهم کنید. چراغی برای روشنایی بهتر و تابیدن نور به گرامافون بر جلوه این فضا می‌افزاید.

  شومینه

  برای دکور گوشه دیوار میتوان از از یک شومینه استفاده کنید. شومینه‌ها برای اتاق‌هایی که منظره‌ای به بیرون ندارند مناسب‌ هستند. کارهای هنری و نورپردازی بر بالای شومینه، آن را به عنصر اصلی اتاق تبدیل می‌کند. با کمک گوشه‌ها می‌توانید فضایی دنج و راحت برای مطالعه ایجاد کنید و آن را با قفسه و کتابخانه تکمیل نمایید.

  گیاه

  خانه‌های آپارتمانی اغلب در گوشه‌ها ستون‌هایی دارند که می‌توانند فضاهای آن قسمت را غیرکاربردی‌تر نمایند. در چنین خانه‌هایی یک گیاه بلند، شکلی طبیعی و جنگلی و شاخه‌های بلند و بزرگ سبز آن، خط‌هایی مدرن و رنگ‌هایی طبیعی را به فضا می‌افزایند. همین‌طور می‌توانید از گیاهان کوچک بر روی یک قفسه نیز استفاده کنید.

  آشپزخانه

  میز صبحانه خوری

  استفاده از میز دو نفره گرد در وسط آشپزخانه یا در صورت بودن فضای خالی استفاده از نیمکت‌های کناری، برای نشستن و خوردن صبحانه از آن ایده‌هاست که به کل هویت دکوراسیون این بخش از خانه تان را تغییر خواهد داد. می‌توانید از تشک و بالش برای راحتی بیشتر استفاده کنید و روی دیوار نیز قفسه نصب کنید.

  اپن به جای میز نهارخوری

  در طراحی مدرن اپن خانه یکی از کاربردی ترین قسمت های خانه است. امروزه اپن ها را عریض تر در نظر میگیرند و از آن به عنوان میز ناهار خوری استفاده می کنند. استفاده از اپن های چوبی با پایه های استیل یا چوبی می تواند تا میزان زیادی از بودجه شما را ذخیره کند. برای طراحی اپن به عنوان میز ناهارخوری دو انتخا پیش و روی خود دارید: ۱- شما می توانید از قسمت پایین اپن خود به عنوان کابینت استفاده کنید و فضای آشپزخانه خود را مدیریت کنید. ۲- فضای خالی زیر اپن را می توانید برای جای دادن صندلی های میز خود در نظر بگیرید.

  انباری

  اگر در گوشه آشپزخانه، فرورفتگی عمیق و عریضی دارید که کاربرد و استفاده از آن سخت است می‌توانید آن را به یک انباری کوچک برای ذخیره مواد غذایی و ظروف مورد استفاده تبدیل کنید. این راحت‌ترین راهی است که با کمک آن می‌توانید به این فضای فراموش‌شده ارزش بخشید. اگر این فضا بسته نباشد رنگ‌های متعددی را به آشپزخانه اضافه می‌کند؛ بنابراین حتماً مطمئن شوید که نورپردازی مناسبی برای روشن و زیباتر شدن به آن افزوده شود.

  کابینت شفاف

  می‌توانید از کابینت های شفاف برای گوشه‌ها استفاده کنید، چراکه این قفسه ظرافت بصری را به فضای کوچکتان اعطا می‌کند. شما این فرصت را هم دارید که قفسه‌ها را با بهترین ظروف چینی، کریستال و تزئینی‌تان دکور دهید.

  اتاق ها

  میز آرایش

  در اتاق خواب ها، فضاهای پرت به شما فرصتی ارائه می دهد تا از آن بزای میز آرایش به سبک هتل استفاده کنید، این استایل را با یک كاغذ ديوارى براق و چشم گیر ، و آیینه ای بالای آن کامل کنید.

  قفسه ها

  قفسه‌های چوبی بازیا بدون در، برای کنج بسیار کاربردی هستند و از این فضا می‌توانید استفاده مناسبی برای ذخیره کردن لوازم خود داشته باشید و هم لوازم کاربردی و هم دکوری را داخل آن قرار دهید.

  آویز لباس

  گوشه‌ها برای آویزان کردن لباس‌هایی که برای جشن‌ها و نمایش‌ها استفاده می‌شوند، عالی به نظر می‌رسد. از یک قاب زیبا روی دیوار استفاده کنید و رویش قلاب‌های آویز لباس را نصب کنید تا بتوانید لباس‌های بازی بچه‌ها یا هر لباس دیگری را از آن آویزان کنید.

  اتاق کودک

  اتاق کودک احتمالا یکی از کوچکترین اتاق های منزل می باشد، بنابراین از سانتیمتر به سانتیمتر آن باید استفاده کرد. یک فضای ذخیره سازی برای نگهداری کتابها، عروسکها، و اسباب بازی ها ایجاد کنید.یا از فضای پرت اتاق كودك برای جاسازی یک میز تحریر، جعبه چوبی اسباب بازی که به عنوان صندلی ، یا یک دروار عمل می کند.

  کلام آخر ...

  توجه به این نکات در طراحی دکوراسیون داخلی،میتوانید از تمامی فضاهای خالی منزلتان بهترین استفاده را ببرید.فقط به این نکته توجه داشته باشید که موارد بالا را با توجه به سبک منزل و بررسی فضای پرت و هماهنگی آن با دیگر فضاهای موجود در خانه انتخاب کنید تا یکپارچگی محیط خانه حفظ شود.

  جهت ارتباط با کارشناسان دلسافاین، با این شماره ها تماس بگیرید.

  ۰۹۱۲۶۳۰۱۷۳۹

  ۰۲۱-۴۶۱۳۷۷۲۳

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  محصولات جدید

  مقاله‌های مرتبط