کمد دیواری کلاسیک

کمد دیواری کلاسیک

کمد دیواری کلاسیک و ویزگی های آن:

اگر دکوراسیون آشپزخانه و منزل شما به سبک کلاسیک است، استفاده از کمد دیواری کلاسیک برای فضای شما مناسب است. کمددیواری کلاسیک دارای طرح و نقوش خاصی است که کمد دیواری را از سادگی دور می کند. این کمد دیواری باید با سایر لوازم فضای مورد نظر هماهنگی داشته باشد. کمد دیواری کلاسیک پرکار است و نقش و طرح های متعددی روی آن وجود دارد. کمددیواری های کلاسیک ایرانی نسبت به نمونه های خارجی تزئینات بسیار بیشتری دارند. درب این نوع کمد ها معمولا دارای قاب هستند، در قسمت بالایی تاج و در قسمت زیر پاخور دارند. قیمت این نوع کمد ها نسبت به کمد های مدرن بیشتر است. تمیز کردن این نوع کمد دیواری ها به دلیل نقوش زیاد سخت تر است و نیاز به مراقبت بیشتری دارند..

در گذشته کمددیواری های کلاسیک فقط از چوب طبیعی ساخته میشد. این روش با توجه به افزایش جمعیت و کاهش چوب درختان باعث پایین آمدن عرضه شد. به همین علت تولید کمد دیواری با چوب مصنوعی یا همان ام دی اف توانست جایگزین مناسبی برای کمد های چوبی باشد. کمددیواری کلاسیک چوبی قیمت بالایی دارند و این روزها بسیار کم استفاده می شوند و جای آن ها را کمددیواری کلاسیک ام دی اف و ممبران گرفته است. بدنه کمد دیواری کلاسیک از جنس ام دی اف ساخته می شود و درب های آن می تواند از متریال های مختلف ساخته شود. کمد دیواری کلاسیک ام دی اف می تواند روکش های مختلفی مثل چوب،pvc یا رنگ پولیشی مات یا براق داشته باشد.

استفاده از طرح ها و برش های مختلف کمد را از سادگی خارج می کنند همچنین بر زیبایی کمد می افزایند. طرح های امروزی برای درب کمد دیواری شامل دایره، لوزی، مثلث و… می باشند. البته طرح های کلاسیک تر هم گزینه بسیار مناسبی می باشند.

مشکل اصلی کمدهای کلاسیک، فضای زیادی است که این کمدها از جلوی خود اشغال می‌کنند. اگر درب کمد ۶۰ سانتیمتر عرض داشته باشد، شما باید تا فاصله ۶۰ سانتیمتری جلوی کمد را خالی بگذارید تا بتوانید درب را به راحتی باز و بسته کنید و همین امر برای خانه‌های با فضای کوچک مشکل‌ساز می‌شود.

طراحی داخلی و اکسسوری کمد دیواری کلاسیک

طراحی اکسسوری داخل کمدهای کلاسیک از سبک مدرن گرفته شده، اما به روشی معمول در طراحی داخل کمدهای کلاسیک و قفسه‌بندی آنها تبدیل شده است. در اکسسوری داخل کمدهای کلاسیک از تقسیم‌بندی‌های مختلف برای طراحی فضای داخلی کمدها استفاده می‌شود. اکنون جای آویزان کردن لباس، قفسه‌های چیدن لباس، قفسه‌های مخصوص کفش، جوراب، روسری، کمربند، ساعت، عینک، و کشوهای کاربردیِ دیگر جزئی از طراحی داخلی کمدهای دیواری کلاسیک شده‌اند.

افزودن کتابخانه و میز تحریر و میزآرایش به کمد دیواری کلاسیک

اگر احساس نیاز به یک کتابخانه را در کنار کمد دیواری دارید این دو می توانند با هم برای شما طراحی شوند. مثلا می شود دو طرف دیوار کمد دیواری باشد و فضای بین این دو به کتابخانه اختصاص داده شود. میز تحریر هم می تواند جایگزین کتابخانه در این طرح باشد.

ترکیب میز آرایش و کمددیواری کلاسیک هم بسیار ایده جذابی به شمار می رود و در اتاق هایی که فضای کمتری وجود دارد هم بسیار کاربردی است و فضای متفاوتی را برای اتاق شما فراهم می کند.

نور پردازی در کمددیواری کلاسیک باعث جلوه بیشتر می شود و باعث دید بهتر نیز می شود. از انواع ال ای دی ها و هالوژن ها می توانید برای نورپردازی استفاده کنید

جهت ارتباط با کارشناسان دلسافاین، با این شماره ها تماس بگیرید.

۰۹۱۲۶۳۰۱۷۳۹

۰۲۱-۴۶۱۳۷۷۲۳

انواع سبک کابینت

محصولات جدید

Loading
  • دریافت مشاوره

    لطفا جهت دریافت مشاوره فرم زیر را تکمیل نمائید.